رمز موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی مزایای زیادی را به همراه دارد از جمله: ورود به دنیای جدید شغلی و ارتباطی، تحصیلی و اجتماعی. برخی از افراد بر این باورند که نمی‌توانند به سادگی زبان جدیدی را فراگیرند، حال‌آنکه با به کارگیری شیوه‌هایی ساده و اصولی می‌توان زبان انگلیسی را همچون زبان مادری فراگرفت. در این مطلب قصد داریم تا رمز موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی را برای علاقه مندان به زبان آموزی بازگو نماییم.

هدف داشته باشید

برای موفقیت در زبان آموزی اهداف بلند مدت را برای خود در نظر بگیرید. قصد دارید از دانش انگلیسی در آینده چه استفاده‌ای در تحصیل و یا شغل داشته باشید؟ تمرکز خود را برای رسیدن به هدف خود معطوف دارید. هدف می‌تواند موجب تقویت انگیزه یادگیری شود.

رمز موفقیت در یادگیری، علاقه

اگر به دنبال یک فرمول جادویی برای یادگیری زبان انگلیسی می‌باشید باید بگویم داشتن انگیزه و علاقه، قوی‌ترین رمز موفقیت در زبان آموزی است. بدون داشتن علاقه در هیچ کاری موفق نخواهید شد. هرگز از روی اجبار در کلاس‌های زبان انگلیسی شرکت نکنید و وقت خود را بیهوده هدر ندهید.

مهارت‌های چهارگانه و سبک یادگیری انگلیسی

به طور هم زمان بر روی مهارت‌های چهارگانه گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن کار کنید. شاید تصور کنید که صحبت کردن و یا نوشتن بتواند به تنهایی نیاز زبانی شما را برطرف کند. این تصوری اشتباه است و می‌بایست هر چهار مهارت به موازات هم پیشرفت کنند.

تمرین روزانه انگلیسی داشته باشید

آموزش انگلیسی را در برنامه روزانه خود بگنجانید. مطالعه انگلیسی باید در زمان مشخصی در روز انجام گیرد برای تمرین و تکرار مباحث زمان تعیین کنید. رمز موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی تمرین و باز هم تمرین است.

غرق شدن در انگلیسی

اطراف خود را از کتاب، فیلم، اخبار و همه چیزهای انگلیسی اشباع کنید. بهترین راه یادگیری انگلیسی قرار گرفتن در محیط است. اگر نمی‌توانید به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنید می‌توانید خود را در انگلیسی غرق کنید. به موسیقی انگلیسی گوش کنید و با دوستانی که علاقه مند به یادگیری انگلیسی هستند ارتباط داشته باشید. برنامه آموزشی خود را در بین خانواده و اطرافیان مطرح کرده و از آن‌ها کمک بخواهید.

مطالعه و تقویت مهارت خواندن و ترجمه

مطالعه آزاد انگلیسی داشته باشید. روزنامه‌های انگلیسی و کتاب داستان، کمک خوبی در راستای یادگیری کلمات جدید است. از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید و معانی کلمات جدید را جستجو کنید. ترجمه انگلیسی به فارسی با این روش مؤثرتر خواهد شد.

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند*